[:ru]Kuunar “Sailor Jerry”[:]

{:ee}

Alguses oli soomlane Olavi.

Ükskord ammu oli soomlasel, Olavil, unistus: Ta tahtis purjetada. Ta kogus ajaleheväljalõikeid ja joonistas purjekate pilte. Muidugi oleks võimud midagi osta midagi pisikest. Aga Olavi ei tahtnud pisikest. Ja ei tahtnud ka osta! Ta soovis luua sõiduki omaenese kätega.Ehitus algas 1977. Pisikese “Optimisti” saaks valmis kiiresti. Aga ta ei tahtnud pisikest “Optimisti”, ta tahtis midagi suurt! Ta tahtis ujuvat kodu, millega saaks pensionipõlves soojadel vetel seilata. Ehitus kestis ja kestis. Sest alustada tuli ju täiesti nullist. Emapuust ja kaartest. Plankude koolutamisest ja arvutustest. Aeg läks. Üheksa aastat kestis ehitus kuival. Kuusteist aastat vees. Ja lõpuks, 25 aastat hiljem oli purjekas täiesti valmis!
Sai seilata ja tunda piiritut vabadust.
Siis juhus nii, et meister jäi leseks. Aga ühe inimese jaoks oli purjekas liiga suur. Ka aastad ei olnud enam need. Purjekas seisis ja ootas. Ootas ja seisis.
Kuni ühel toredal 2016 aasta kevadpäeval seilas uue meeskonnaga Tallinnasse, et rõõmustada inimesi taas.
Tere tulemast pardale!
Pikkus 14m
Laius 4m
Süvis 1,85m
Mootor 120 KW
Kandevõim 4 t
Mass 22 tonni
Masti kõrgus 18 m
Kiirus mootoriga 9 sõlme
Magamis kohti 10 inimesele

 

{:}{:ru}

Alguses oli soomlane Olavi.

Шхуна “Sailor Jerry” была построена в Финляндии в 2005 году. Сторительство шхуны началось в 1980.
В1972 аналогичная шхуна отправилась в кругосветку. Путешествие длилось 3 года и освещалось практически всеми крупными изданиями Финляндии. Воодушевившись этим событием преподаватель  физики и математики города Наантали  Олави Юхканен началь вынашивать планы постройки шхуны.
Через несколько лет были подготовлены чертежи и в 1980 году началась постройка судна. Уникальность данного судна заключается в том,что оно было построено одним человеков от киля до клотика. Стоит отметить, что Олави подошел более чем ответственно к постройке и выбору материалов. Корпус шхуны сделан из лиственницы 50мм и привезеной из северной части Финляндии после длительной просушки в естественных условиях.

Высота грот-мачты (самая высокая мачта) 18 М. Абщая площадь парусного снаяжения состовляет  120 м. Силовая установка “Lehman marine” мощностью 145 KW.
Скорость под парусами зависит только от ветра и опыта команды, мы сумели разогнать “Sailor Jerry” до 12 узлов. Под мотором шхуна развивает крейсерскую скорость 8 узлов.
На шхуне 9 спальных мест, просторный камбуз, гальюн.
На палубе можно раместить 12 пассажиров. Судно прошло технический осмотр и имеет все разрешения,   умплектованы соответствующими спасательными средствами.

Длина 14м
Длина с бушпритом 16м
Ширина  4м
Осадка 1,85м
Двигатель145 KW
Вес 22 тонны
Высота грот-мачты 18 m
Скорость под мотором 9 узлов
Спальных мест 10

{:}