LASTEKAITSEPÄEV LENNUSADAM MEREMUUSEUM MERI LAEV VESILENNUKITE ANGAARID SUUR TÕLL KAJSAMOOR BLUE SIRIUS ST IV JAHTA RUNBJARN JAHT PAAT VESI TUUKER ALLVEELAEV GERN LEEDU

TLMPM03: LASTEKAITSEPÄEV LENNUSADAM MEREMUUSEUM :TALLINN, EESTI, 01JUN13.
Tallinnas Lennusadamas toimus Eesti Meremuuseumi korraldusel lastekaitsepäev, mille raames toimusid demonstratsioonesinemised, õpitoad, kontsert ja tasuta laevasõidud. Mereväe tuukrid demonstreerisid oma varustust ja korraldasid näitliku päästeõppuse. Lapsi viisid tasuta merele purjelaevad Blue Sirius, Kajsamoor, Runbjarn ja jaht St Iv, mille pardal tehti lastele ka purjeõpet. Vaid tunnise sõidu ajal said lapsed selgeks tuule suunad, purjede sättimise esmased tõed ja lihtsamad meremehesõlmed. Koos kapteniga vaadati merekaarti ja meremärke. Lapsi juhendasid kapten Margus Zahharov ning tüürimehed Madis Rallmann ja Kristjan Kaurla.
Üheks sadama popimaks vaatamisväärsuseks oli Leedust päris laevaarsti Jonas Velžyse ehitatud allveelaev, mille ta just lastekaitsepäeva jaoks vaatamiseks Tallinna tõi ja mis on saanud juba legendaarseks, kuna oleks vettelaskmise käigus peaaegu ära uppunud.
kr/Foto KÜLLIKE ROOVÄLI/POSTIMEES

Добавить комментарий